ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΔΙΑΘΕΣΗΣ

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΜΕ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑ ΩΡΩΝ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017.

ΚΕΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ Α ΦΑΣΗΣ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΤΗΣ Α ΦΑΣΗΣ

ΚΕΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΛΑΔΩΝ ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08 & ΠΕ11 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΔΕ ΣΑΜΟΥ

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΩΝ ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08 ΚΑΙ ΠΕ11 ΤΗΣ ΔΙΔΕ ΣΑΜΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΙΑΤΕΘΗΚΑΝ ΟΛΙΚΑ Η ΜΕΡΙΚΩΣ ΣΤΗ ΔΙΠΕ ΣΑΜΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΠΕ ΣΑΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017 ΚΑΙ ΩΡΑ 10:00 ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟ ΠΥΣΠΕ ΣΑΜΟΥ ΣΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΙΣ 11:00 ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΔΙΠΕ ΣΑΜΟΥ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ Α ΚΑΙ Β ΣΑΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΠΕ70 ΚΑΙ ΠΕ60 [ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ]

ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΗ ΔΙΠΕ ΣΑΜΟΥ

ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 2017 [Α ΦΑΣΗ]

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ Π/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΣΑΜΟΥ

«Πρόσκληση για διάθεση σε Δημοτικά Σχολεία Π. Ε. Σάμου, για συμπλήρωση υποχρεωτικού διδακτικού ωραρίου, εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ11 και ΠΕ19/20»

ΠΛΗΡΩΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΩΝ ΔΙΘΕΣΙΩΝ & ΤΡΙΘΕΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ

ΕΠΙΛΟΓΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΕΝΗΣ ΘΕΣΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΚΕΝΗΣ ΘΕΣΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ / ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑΣ

ΤΟΥ 6/ΘΕΣΙΟΥ 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΡΑΧΩΝ

«Πρόσκληση ενδιαφέροντος για υποβολή αιτήσεων υποψηφιότητας για την κάλυψη των θέσεων υποδιευθυντών των 12/θεσίων Δημοτικών Σχολείων Σάμου»

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι ανήκουν οργανικά στις Σχολικές Μονάδες

• §1ο Δημοτικό Σχολείο Σάμου
  • §2ο Δημοτικό Σχολείο Σάμου
  • §1ο Δημοτικό Σχολείο Νέου Καρλοβάσου

και διαθέτουν τα τυπικά προσόντα, που ορίζει η κείμενη νομοθεσία εφόσον επιθυμούν να ασκήσουν τα καθήκοντα υποδιευθυντή/υποδιευθύντριας στο Σχολείο της οργανικής τους θέσης, να υποβάλουν στους διευθυντές των αντίστοιχων σχολικών μονάδων σχετική αίτηση, από την 1η Σεπτεμβρίου 2017  έως και την 4η Σεπτεμβρίου 2017.

Οι Σύλλογοι Διδασκόντων των Σχολικών Μονάδων θα πρέπει να συνεδριάσουν την Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου 2017.

Μετά τη συνεδρίαση των Συλλόγων, να διαβιβαστούν από τον Πρόεδρο της εφορευτικής επιτροπής στο διευρυμένο ΠΥΣΠΕ Σάμου, η απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων και το αντίστοιχο πρακτικό.

Το ΠΥΣΠΕ θα συνεδριάσει για την επικύρωση των πράξεων των Συλλόγων Διδασκόντων την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2017.

Συνημμένα αποστέλλεται σχετική νομοθεσία:

α] Νόμος 4327/2015 (ΦΕΚ 50/Α/2015)

β] Υπουργική Απόφαση, υπ’ αριθ. Φ.361.22/68/136657/Ε3/14-08-2017 (ΦΕΚ 2908/Β/2017)

γ] Εγκύκλιος του ΥΠ.Π.Ε.Θ., υπ’ αριθ. Φ.361.22/70/141867/Ε3/29-08-2017

30/08/2017 ΚΑΛΥΨΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ ΚΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΕΕΕΚ ΣΑΜΟΥ

22/08/2017 ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗΣ ΣΦΑΛΜΑΤΟΣ

Σας γνωστοποιούμε ότι στο ΦΕΚ 112/τ.Α’/4.8.2017, δημοσιεύθηκε διόρθωση σφάλματος που αφορούσε στο

π.δ. 79/ 2017 « Οργάνωση και λειτουργία νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων» που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 109/τ.Α΄/1.8.2017.

Συγκεκριμένα, διαγράφεται το ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ 7 ‘’ΑΙΤΗΣΗ - ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΗ/-ΤΡΙΑΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ’’ του ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ I (σελ. 1868) .

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΑΡΑΝΤΑ (40) ΕΤΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ Η ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕ ΘΕΜΑ "ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ". Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΒΑΘΜΙΔΩΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΥΝΗΜΜΕΝΟ ΑΡΧΕΙΟ.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟΥ ΔΙΑΤΑΓΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ''Νομοθεσία'' ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ 79/2017 (ΦΕΚ 109/Α/2017) ΜΕ ΘΕΜΑ ''Οργάνωση και λειτουργία νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων.''

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΝΕΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ/ΥΠΟΨΗΦΙΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΝΕΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ, ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ, ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 03-08-2017,  ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΗΣ ΔΙ.Π.Ε. ΣΑΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΑΜΟΥ

ΜΕ ΤΗΝ ΥΠ' ΑΡΙΘ. 3710/28-07-2017 [ΑΔΑ ΨΔΜΝ4653ΠΣ-Μ9Η] ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Π. & Δ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ  ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ,  ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΩΜΕΝΟ ΤΕΛΙΚΟ ΕΝΙΑΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΙΝΑΚΑ.

ΟΙ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕΝΟΙ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΕΙΑ Δ/ΝΣΗ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 01-08-2017.

Συνημμένα
Download this file (ΨΔΜΝ4653ΠΣ-Μ9Η.pdf)ΨΔΜΝ4653ΠΣ-Μ9Η.pdf411 Kb

24-07-2017 ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΥ ΕΝΙΑΙΟΥ ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ

ΚΥΡΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦ/ΚΗ Δ/ΝΣΗ Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΝΙΑΙΟΣ ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Π/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΣΑΜΟΥ.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ - ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΠΕΘ - ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2017.

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΥ ΕΝΙΑΙΟΥ ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΥ ΕΝΙΑΙΟΥ ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΩΝ

ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΗΣ ΔΙ.Π.Ε. ΣΑΜΟΥ

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΕΝΙΑΙΟΥ ΑΞΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΔΙ.Π.Ε. ΣΑΜΟΥ