Το Δημοτικό Σχολείο Μυτιληνιών έχει σχεδιάσει και πρόκειται να υλοποιήσει εκπαιδευτική δράση με αθλητικό περιεχόμενο σε συνεργασία με τον Δήμο Ανατολικής Σάμου και το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας την Παρασκευή 2 Ιουνίου 2023. Τη δράση συντονίζει η συνάδελφος Φυσικής Αγωγής κ. Τσάμη Όλγα σε συνεργασία με εκπαιδευτικούς του σχολείου. Πρόκειται να γίνουν ομιλίες από τους κ. Φίλη Κωνσταντίνο, Διευθυντή του Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής Εκεχειρίας, Αλεξά Θεόδωρο, παραολυμπιονίκη ιστιοπλοϊας και Καφφάτο Δημήτριο, ολυμπιονίκη χειροσφαίρισης και στις 10:30 θα γίνει λαμπαδηδρομία με αφετηρία το Δημοτικό Σχολείο Μυτιληνιών και κατεύθυνση την κεντρική πλατεία των Μυτιληνιών, όπου θα λάβουν χώρα αθλητικά παιχνίδια και με μαθητές/τριες κοντινών σχολείων που έχουν προσκληθεί.

Εκπαιδευτικές Ειδήσεις