Στη σελίδα των Σχολικών Μονάδων Ειδικής Αγωγής στον ιστότοπο της Διεύθυνσης εκδόσεων  http://publications.cti.gr  έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητα παραγγελίας των διδακτικών βιβλίων για το σχολικό έτος 2022-2023.

Συγκεκριμένα, μπορείτε να προβείτε στην παραγγελία σας μέσω της σελίδας του σχολείου σας επιλέγοντας την καρτέλα «Παραγγελίες» -> «Διδακτικών Βιβλίων». Στη σχετική καρτέλα μπορείτε να δηλώσετε τον ακριβή αριθμό αντιτύπων ανά κωδικό βιβλίου που απαιτούνται για την κάλυψη των αναγκών του σχολείου σας για το σχολικό έτος 2022-2023, λαμβάνοντας υπ’ όψιν τυχόν ήδη υπάρχον απόθεμα.

Παρακαλούμε η δήλωση να έχει πραγματοποιηθεί ιδανικά ως ακολούθως για να περιληφθεί στην αντίστοιχη και πιο άμεση διανομή:

·         Βιβλία βαθμίδας Δημοτικού: έως μέσα Ιουνίου

·         Βιβλία βαθμίδας Λυκείου: έως τέλη Ιουνίου

·         Βιβλία βαθμίδας Γυμνασίου: έως μέσα Ιουλίου

·         Βιβλία βαθμίδας ΕΠΑΛ: έως τέλη Αυγούστου

·         Βιβλία βαθμίδας Ειδικής Αγωγής: από 1 έως 30 Σεπτεμβρίου

Σε κάθε περίπτωση μπορείτε να προβείτε σε παραγγελία για τα βιβλία όλων των βαθμίδων μέχρι τα μέσα Οκτωβρίου και αναλόγως του χρόνου παραγγελίας θα προστίθενται στην επόμενη διαθέσιμη διανομή.

Εκπαιδευτικές Ειδήσεις