Αγαπητοί/Αγαπητές μας εκπαιδευτικοί,

Σας καλωσορίζουμε στα νησιά του Νομού Σάμου και σας ευχόμαστε καλή σταδιοδρομία!

Εδώ θα βρείτε αναρτημένα τα αρχεία με τα δικαιολογητικά που χρειάζεται να συμπληρώσετε και να έχετε μαζί σας την ημέρα της ανάληψης υπηρεσίας,

Δικαιολογητικά πρόσληψης αναπληρωτών στη ΔΙ.Π.Ε. Σάμου

Σας ενημερώνουμε ότι τα Δικαιολογητικά Πρόσληψης Αναπληρωτών υπάρχουν διαθέσιμα για λήψη στην ιστοσελίδα της ΔΙ.ΠΕ. Σάμου επιλέγοντας από το μενού ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ -> ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ -> Δικαιολογητικά Αναπληρωτών ΕΣΠΑ Διαθέσιμα για Λήψη (Download)

Οδηγίες προς τους προσληφθέντες με τις προθεσμίες και τα σχετικά έντυπα/ δικαιολογητικά έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα  www.minedu.gov.gr/anaplirotes

1. Ημερομηνίες τρέχουσας φάσης πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών και μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού:

• Αίτηση-Δήλωση προτιμήσεων στο ΟΠΣΥΔ για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες από τους υποψηφίους την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου 2023.

• Προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες Πέμπτη 7 έως και την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, απευθείας στην σχολική μονάδα πρόσληψής τους ή στο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. πρόσληψής τους ή στο σχολείο-έδρα του Σχολικού Δικτύου Εκπαιδευτικής Υποστήριξης (ΣΔΕΥ) που προσλαμβάνονται . Εάν τοποθετούνται σε περισσότερες από μία σχολικές μονάδες, η ανάληψη υπηρεσίας λαμβάνει χώρα στη σχολική μονάδα όπου θα παρέχονται οι περισσότερες ώρες διδασκαλίας.

Οι αναπληρωτές θα πληροφορηθούν μέσω γραπτού μηνύματος SMS τη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου 2023.