Self test θα πρέπει να κάνουν σήμερα Κυριακή (27 Μαρτίου 2022) οι μαθητές καθώς και αύριο Δευτέρα και την Πέμπτη και να το δηλώσουν στην πλατφόρμα edupass.

Οι μαθητές θα έπρεπε κανονικά την Πέμπτη 24 Μαρτίου να κάνουν το self test και να το δηλώσουν στην πλατφόρμα edupass ωστόσο, επειδή τα σχολεία την Παρασκευή ήταν κλειστά λόγω της Εθνικής Αργίας της 25ης Μαρτίου το τεστ θα πρέπει να το κάνουν σήμερα Κυριακή 27 Μαρτίου για να προσέλθουν κανονικά στις τάξεις τους τη Δευτέρα.

Πρόκειται για εφαρμογή παλαιότερης εγκυκλίου η οποία προβλέπει ότι όταν δεν γίνεται Self test επειδή τα σχολεία είναι κλειστά (αργίες κλπ) οι μαθητές επανέρχονται στο σχολείο την πρώτη ημέρα με self  test.

Παράλληλα self test (δεύτερο) πρέπει να κάνουν οι μαθητές (και οι εκπαιδευτικοί) και αύριο Δευτέρα, καθώς και την Πέμπτη (τρίτο).

Εκπαιδευτικές Ειδήσεις