Ανάληψη υπηρεσίας Αναπληρωτή > αναζήτηση του αναπληρωτή εκπαιδευτικού με τον ΑΦΜ" /> Ανάληψη υπηρεσίας Αναπληρωτή > αναζήτηση του αναπληρωτή εκπαιδευτικού με τον ΑΦΜ" />

Οδηγίες ανάληψης υπηρεσίας προσληφθέντων αναπληρωτών στο myschool

Προς Διευθύντριες-Διευθυντές, Προϊσταμένες/ους Σχολικών Μονάδων

“Η ηλεκτρονική ανάληψη υπηρεσίας μέσω Myschool είναι το απαιτούμενο βήμα προκειμένου να προχωρήσουν οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί στην ενεργοποίηση της σύμβασής τους.”

Όταν παρουσιάζεται ένας αναπληρωτής εκπ/κός πρέπει να γίνεται ΑΜΕΣΑ ηλεκτρονικά η ανάληψη υπηρεσίας του εκπαιδευτικού στο Myschool:

Προσωπικό > Ανάληψη υπηρεσίας Αναπληρωτή > αναζήτηση του αναπληρωτή εκπαιδευτικού με τον ΑΦΜ > εύρεση του αναπληρωτή> Αποθήκευση

ώστε να μπορέσει την ίδια μέρα ο αναπληρωτής να αποδεχτεί/συνάψει (υπογράψει ψηφιακά) την ψηφιακή σύμβαση μέσω του anaplirotes.gov.grμέχρι τις 14:59 της ίδιας μέρας  που παρουσιάζεται στο σχολείο και να μπορέσει να κάνει παραλαβή της σύμβασής του.

Οι τοποθετήσεις στο Myschool θα γίνονται από την Υπηρεσία μας την επόμενη ημέρα από την τελευταία ημέρα ανάληψης υπηρεσίας της Απόφασης Πρόσληψης.