1ο Διεθνές βραβείο Γαλλόφωνου τραγουδιού για το 1ο Δημοτικό Σχολείο  Σάμου

Τα αποτελέσματα του Διεθνούς Διαγωνισμού ανάδειξης των ΤΟΠ 5 γαλλόφωνων τραγουδιών του σήμερα από τους μαθητές και τις μαθήτριες όλου του κόσμου

🥇 Πρώτο το 1ο Δημοτικό Σάμου με τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης και εκπαιδευτικό Γαλλικής γλώσσας την κ. Παναγιώτα Μαρινέλλη.

🔹 Η 2η έκδοση του Διεθνούς Διαγωνισμού TOP5 που οργανώθηκε στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας των καθηγητών Γαλλικής γλώσσας από την Επιτροπή Δυτικής Ευρώπης / Παγκόσμια Ομοσπονδία Καθηγητών Γαλλικής γλώσσας και το Σύλλογο Καθηγητών Γαλλικής γλώσσας της Σμύρνης – APFIZ, υποστηρίχθηκε στην Ελλάδα από το Σύλλογο Καθηγητών Γαλλικής γλώσσας και Φιλολογίας Πτυχιούχων Πανεπιστημίου A.P.L.F. – D.U. με τη συνεργασία των Συμβούλων Εκπαίδευσης της Γαλλικής γλώσσας κ.κ. Χριστίνας Ενέ, Tριανταφυλλιάς Σύβακα και Φωστήρας Ιασονίδου.

👏🥇 Θερμά συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό Γαλλικής γλώσσας του 1ου Δημοτικού Σάμου κ. Παναγιώτα Μαρινέλλη και στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης, οι οποίοι κατάφεραν να προσεγγίσουν κατά το μέγιστο το TOP 5 από τα 10 δημοφιλέστερα και να κερδίσουν στον διαγωνισμό.

🟩 Η σειρά των νικητών:

Les gagnants:

1. Grèce – 1ère École Primaire de Samos – 6ème Classe (image 4) – Professeur: Panagiota Marinelli

2. Portugal – Escola Secundaria de Arouca – Professeur: Elvira Tavares

3. Italie – ITET Pasini – Professeur: Elena De Franceschi