Ημέρα: 16 Νοεμβρίου 2023

Μήνυμα του Υπουργού Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Κυριάκου Πιερρακάκη για την 50η επέτειο του Πολυτεχνείου “Συμπληρώνονται πενήντα χρόνια από μια νύχτα που άλλαξε την ιστορία. Από το σπαρακτικό «Εδώ Πολυτεχνείο»…

Xρονική επέκταση υλοποίησης εκπαιδευτικού προγράμματος, «Κάνω ραδιόφωνο στο European School Radio – Παραγωγή δημοσιογραφικής εκπομπής»

Xρονική επέκταση υλοποίησης εκπαιδευτικών προγραμμάτων, «Νιρέττα η Καρέττα» και «Ρομπότ με οικολογική συνείδηση»

ΠΕΕΚΠΕ, Πρόσκληση σε κύκλο Σεμιναρίων με θέμα «Περιβαλλοντική Εκπαίδευση για τις φυσικές καταστροφές και την Κλιματική Κρίση: Αναλαμβάνουμε δράση …»

20 Νοεμβρίου, Δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης για την Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα του Παιδιού 2023 ΑΦΙΣΑ

Πρόσκληση συμμετοχής στον 7ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού, “Τα μαγικά ταξίδια της Ελευθερίας”

Πρόσκληση συμμετοχής στον 7ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού από εκπαιδευτικούς με θέμα: “Τα μαγικά ταξίδια της Ελευθερίας”

Xρονική επέκταση υλοποίησης εκπαιδευτικού προγράμματος, 2ου Μαθητικού Λογοτεχνικού Οικολογικού Διαγωνισμού του Κ.Ε.ΠΕ.Α Ερμούπολης Σύρου με τίτλο «Έγκλημα στον βιολογικό καθαρισμό – συγγραφή αστυνομικού διηγήματος»

Xρονική επέκταση υλοποίησης εκπαιδευτικού προγράμματος, «2ου Μαθητικού Λογοτεχνικού Οικολογικού Διαγωνισμού του Κ.Ε.ΠΕ.Α Ερμούπολης Σύρου με τίτλο «Έγκλημα στον βιολογικό καθαρισμό – συγγραφή αστυνομικού διηγήματος»

Σχεδιασμός και Υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων και Αγωγής Σταδιοδρομίας) για το σχολικό έτος 2023-2024

4ος Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός Δημιουργίας Εκπαιδευτικού Επιτραπέζιου και Ψηφιακού Παιχνιδιού «Το μάθημα. παιχνίδι!» ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Εκπαιδευτικές Ειδήσεις